ГО Молодіжна Альтернатива проводить конкурс «Від Магдебурга до твого міста: очима тих, хто не байдужий»

 

З 16 січня 2012 року по 15 лютого 2012 року ГО Молодіжна Альтернатива проводить конкурс «Від Магдебурга до твого міста: очима тих, хто не байдужий». У ході конкурсу активна молодь матиме можливість презентувати свій регіон/місто/населений пункт крізь призму розвитку в ньому інститутів місцевого самоврядування, становлення європейських правових систем та європейських моделей розвитку. Конкурс відбувається за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ; http://www. irf.ua/

 

Назва конкурсу та ідея проекту були інспіровані історією Магдебурзького права – феодального міського права, що склалося в німецькому місті Магдебурзі, а згодом поширилося на багато інших міст Європи, стало символом феодального міського самоврядування. В Україні Магдебурзьке право поширилося у 14-15 ст. Першим маґдебурзьке право в повному обсязі отримав Львів, а також колишні князівські столиці ГаличБелзПеремишльТеребовляХолм, і міста на русько-польському прикордонні. Незважаючи на те, що магдебурзьке право не відіграло в Україні тієї ролі, що на Заході, все ж воно, вносячи певні риси західноєвропейського міського устрою до українських міст, стало одним із важливих чинників культурного та правового наближення України до Західної Європи. І як вважають дослідники: українці і досі на рівні генетичної пам’яті зберігають європейські традиції самоврядування, принесені в Україну магдебурзьким правом.


Людмила Кудіна, ГО «Молодіжна Альтернатива»: «Українці, особливо молодь прагнуть  до Європи. Багато хто з них отримав можливість вчитися там, працювати, або подорожувати.  Соціологічні опитування, нажаль, говорять про те, що близько третини молодого населення планує, мріє про еміграцію до Європи.  Цим проектом ми хочемо привернути увагу молоді до місцини де вона живе, до країни в цілому і довести, що ми Українці – європейська нація, що у нас на рівні генетичної пам’яті зберігаються європейські традиції самоврядування, принесені в Україну магдебурзьким правом.»


Мета конкурсу

Підвищити рівень обізнаності молоді про становлення інститутів місцевого самоврядування та відповідність цих процесів загальноєвропейським трендам, презентувати регіони України на національному та міжнародному рівні


Чому вигідно взяти участь у конкурсі

Кращі есе, презентації будуть розміщені в мережі YouTube, Facebook, у друкованому виданні.


Ваше ім’я та цікаві факти з історії регіону/міста/населеного пункту, де Ви проживаєте, стануть відомими в усій Україні та за її межами.


Призери конкурсу отримають грошову винагороду під час фінальної конференції в Києві!

1 місце – 1500 грн.

2 місце – 1000 грн.

3 місце – 2 особи по 500 грн.


Учасники: студенти внз, представники молодіжних НУО, просто небайдужі молоді люди (віком до 30 років).

Мова: українська


Види робіт:

Есе у форматі MS Word

Есе у форматі MS Word + Презентація у формі відео

Есе у форматі MS Word + Презентація у формі РРТ


Технічні вимоги:

Есе у форматі MS Word

Есе подається шрифтом Times New Roman, кегль - 12, інтервал – 1, обсягом не більше 10 сторінок А4 формату


Есе у форматі MS Word + Презентація у формі відео

Вимоги до есе викладені вище. Відео робота подається у цифровому форматється у формі окремого додатку


Есе у форматі MS Word + Презентація у формі РРТ

Вимоги до есе викладені вище. Презентація подається у формі РРТ. Вона може містити також фото матеріали, або інші ілюстративні матеріали, але не повинна перевищувати 25 слайдів.

Тематики есе

 

  • «Інститути місцевого самоврядування у твоєму місті - чому тобі це не байдуже» (презентація регіону-міста через призму розвитку в ньому інститутів місцевого самоврядування у відповідності до європейських традицій цього інституту);
  • «ВІД МАГДЕБУРГА ДО ТВОГО МІСТА» (презентація регіону-міста через призму відповідності його інститутів місцевого самоврядування європейському праву);
  • «РАЗОМ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ДОМІ» (презентація регіону-міста через призму виявлення/доведення ознак його спільності з європейськими моделями розвитку).

 

Ключовим продуктом конкурсу будуть есе і саме вони передусім оцінюватимуться журі. Допоміжні до есе роботи (відео та РРТ презентації),  братимуться до уваги за інших рівних умов.

Критерії оцінки:

 

  • логічність, послідовність висвітлення проблеми
  • обґрунтованість проблеми
  • вираження світоглядної позиції автора, його погляду на сутність проблеми
  • композиційна структурованість
  • оригінальність, креативність

 

Журі конкурсу:

Ольга Боднар – Депутат ВРУ, Комітет з питань місцевого самоврядування

Денис Богуш – Агентство Bogush communications

Артем Біденко – Всеукраїнська громадська організація «Асоціація зовнішньої реклами України»

Тетяна Матійчик – Департамент місцевого самоврядування Секретаріату КМУ

Галина Усатенко – Громадська організація «Європа ХХІ»


Додатки: Анкета учасника конкурсу


Подача анкет на участь та електронних версій робіт здійснюється до 15 лютого 2012 року

за адресою  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду ,

за поштовою адресою Молодіжна Альтернатива,

м. Київ-01053, вул. Обсерваторна 11/1 офіс 214

 

 

Відео

English version