Місцеве самоврядування у селі Плужне

Тематика: Інститути місцевого самоврядування у твоєму місті – чому тобі це не байдуже.

Назва: Місцеве самоврядування у селі Плужне

Автор: Васильчук Ольга

Владико світових безодень, що бачиш вічне і земне,

Прийми під свій покров Господень мою державу і мене.

Зміцни даровану тобою мою жадобу житія,

Не дай, щоб стала знов рабою моя земля і кров моя.

Дмитро Павличко

З давніх-давен український народ прагнув до незалежності, до свободи. Більшості українців не байдужа доля держави, рідного міста чи села. Сьогодні ми маємо змогу долучатися до керівництва тим населеним пунктом, де проживаємо. Цю можливість вибороли ще в період середньовіччя міщани Магдебурга в боротьбі за незалежність від власників міст. Вони створили органи самоуправління для керівництва містом. Їх досвід перейняли прийдешні покоління.

Я проживаю в селі Плужне. У нас також є органи самоуправління. До них належать сільська рада, сесія депутатів сільської ради, виконавчий комітет. Головою сільської ради вже вчетверте жителі громади обрали Максимчука Віктора  Йосиповича. Він багато зусиль докладає для покращення умов життя односельчан. Освічений, розумний, ерудований, а саме головне, енергійний і настирливий, не байдужий. Йому потрібно знати все і все приводити в рух і розвиток. Віктор Йосипович організував роботу спортивного інструктора, який веде футбольний і баскетбольний гуртки для дітей і молоді села. За його ініціативи вулиці нашого села в темну пору доби освітлюються. В сільській дитячій бібліотеці зроблено ремонт. У Плужному є своя пожежна частина, яка врятувала не одну сім’ю від біди. А Будинок культури взагалі не впізнати: червона металочерепиця, пластикові вікна, нова підлога на сцені і у залі, гіпсокартонова стеля і стіни, освітлення, сучасна апаратура, не вистачає лише опалення, але надіємося, що це не за горами. У зимовий час комунальне підприємство  подбало про розчищеня від снігу вулиць. Влітку  комунальники також слідкують за станом доріг, підсипають.

Всі рішення наш сільський голова приймає притримуючись принципів демократизму та колегіальності. Тому що для вирішення будь-яких питань збирається сесія депутатів сільської  ради, а також виконавчий комітет. Депутати висловлюють думки і побажання виборців, попрацювавши  попередньо у виборчих округах. Члени виконавчого комітету допомагають втілити у життя прийняті рішення.

Проблем у нас багато. Наприклад, протягом останніх років депутати сільської ради борються за чистоту і благоустрій села. Для цього за межами населеного пункту організовано сміттєзвалище, але є люди, які свідомо забруднюють вулиці, водойми, парки, ліси.

Всім хочеться жити у чистій, красивій місцевості. Якщо ми будемо брати приклад з нашого сільського голови то добробут, затишок і благополуччя стануть супутниками нашого життя.


…І не дозволь нам зледащіти

В добрі при хлібі та вині,

Дай увійти в твої завіти

Моїй державі і мені.

Дмитро Павличко

Читати інші роботи

Відео

English version