Харків – Європейське місто

Головна статті
Харків – Європейське місто
A European city of Kharkiv
Всі сторінки

Тематика: «РАЗОМ У ЄВРОПЕЙСЬКОМУ ДОМІ»

Назва: Харків – Європейське місто

Автор: Петрова Катерина

 

Харків – одне із найпрекрасніших місць на землі. Зрозуміло, що кожна людина пишається своєю Батьківщиною, якою б вона не була, але така моя думка була сформована спираючись не лише на любов до рідного краю та патріотичні почуття. Я можу впевнено заявити , що Харків дійсно заслуговує цього звання, і це легко підтвердиться. Недарма саме нашому місту було присвоєно звання найкращого за рівнем життя в Україні у 2010 і 2011му  роках та обрано одним із приймаючих на футбольному чемпіонаті «Євро 2012», що свідчить про визнання на міжнародній арені. Харків - головний науковий, промисловий, транспортний та освітній центр країни, у стінах харківських вузів навчається 300 тисяч студентів, а це більше ніж в будь-якій з Європейських студентських столиць.

Чимало видатних вчених ,як, наприклад,- математик Володимир Дрінфельд, мікробіолог Ілля Мєчніков, економіст Євсей Ліберман, фізик Лев Ландау ,що зробили вагомий внесок у розвиток науки у світі народилися, жили, навчалися  та працювали у Харкові. Славетні діячі культури, мистецтва і політики, такі як  філософ Григорій Сковорода,  мовознавець Олексій Потебня, письменник Григорій Квітка- Основ'яненко, політичний діяч Микола Фон-Дітмар, засновник театру «Березіль» Лесь Курбас, державний політичний діяч  Олександр Масельський, співачка та акторка Людмила Гурченко- також харків'яни.

Міська площа Свободи - 12та у світі за своєю величиною, а дельфінарій у центральному парку - найбільший на території СНГ, архітектура та пам'ятники міста відрізняються неперевершеною красою та оригінальністю.

Розповідати про пам’ятки першої столиці можна дуже довго, і якщо це не буде переконливими фактами, то слід зазначити головну відмінність Харкова. Це – місто майбутнього. Запровадження новітніх технологій у розвитку інфраструктури, підтримка інноваційних проектів у сфері освіти, науки, медицини та промисловості гармонійно поєднуються із збереженням первинної культури та унікальної історії міста. Завдяки підтримки мешканців міста та розумній діяльності головного органу самоуправління – міської ради, Харків визнано прогресивним містом з високим потенціалом для подальшого розвитку. Харків'яни шанують традиції минулого але впевнено крокують до майбутнього.

Часи ,коли Україна  була у складі СРСР деякі історики вважають добою занепаду нашої країни, але також існує чимало аргументів, що спростовують цю думку. Я переконана, що обидва судження вірні. На даний момент я- студентка Харківського економічного  університету, тож найактуальніша тема для мене - освіта. Вже за часів Радянського Союзу наше місто було одним з провідних в сфері промисловості, у Вузах міста здійснювалась якісна підготовка висококласних спеціалістів визнаних у всьому світі. Велика кількість таких фахівців на разі являються викладачами вишів. Унікальність системи освіти наших навчальних закладів полягає у поєднанні фундаментальної інформаційної бази закладеної в минулому із прогресивними новітніми технологіями навчання сьогодення. Новий спосіб подання інформації, оцінки якості знань, взагалі реалізація навчального процесу за прикладом Європейських країн дають можливість викладати високотехнічні, складні але необхідні дисципліни. Це сприяє підвищенню зацікавленості студентів у здобутті освіти на Україні, та усвідомленню того, що і в нашій країні рівень життя досить високий і має хороші перспективи розвитку.

Харків - місто, яке ще на зорі незалежності України узяло орієнтир на Європу, почало адаптувати та застосовувати сучасні європейські практики муніципального управління. Як результат зараз  Харків - єдине місто України, котре володіє всіма чотирма нагородами Ради Європи за поширення ідей євроінтеграції. Сприйнятливість до всього прогресивного, прагнення увібрати сучасні, європейські погляди на життя - ось ті риси, які віділяли і виділяють наше місто серед інших.

Сьогодні у місті застосовуються новітні технології у всіх сферах - від медицини до ремонту доріг, темп розвитку постійно підвищується, і цьому не можна не радіти.

Місцева влада грамотно прораховує стратегії та перспективи довгострокового розвитку, і у цьому теж керується порадами Європейських фахівців. Євроінтеграція - мало не найважливіша тема обговорення.

Я пишаюся своїм містом, своєю країною, своєю Батьківщиною. Політичний курс Євроінтеграції – крок до прогресу України, тож нам, громадянам країни  потрібно підтримувати владу на цьому шляху становлення країни, а управлінцям. в свою чергу працювати сумлінно та самовіддано. Лише тоді головна мета буде досягнута, і Україна стане повноцінною, самостійною, високорозвиненою державою із стабільною економікою та високим рівнем та якістю життя людей.

Читати інші роботиВідео

English version