Місцеве самоврядуваня в Білій Церкві

Тематика: “Від Магдебурга до твого міста – очима тих, хто не байдужий”

Назва: Місцеве самоврядуваня в Білій Церкві

Автор: Коломієць Олена

Магдебурське право – закони, що надавали містам часткове самоврядування. Виникло у XІІІ ст. в м. Магдебург.

У ХІІІ ст. – ХVІІІ ст. стало розповсюджуватись на Україні. Першим містом України, якому 1339 р. було надане Магдебурське право, стало місто Галицько-Волинського князівства Санок (нині входить до складу Польщі). Згодом воно було надане Львову (1356), Кременцю (1374), Києву (1424).

Магдебурське право встановлювало порядок виборів до органів самоврядування, суду, купецьких об’єднань. Право регулювало питання торгівлі, визначало міру покарання за злочини.

Нажаль, в радянський час, досвід самоврядування було втрачено, їх підмінили чисто формальні міські ради, які повністю контролювались партійними органами і не мали реальних важелів на управління громадою.

Моє бачення формування нових умов місцевого самоврядування повинно бути пов’язано не лише з офіційними установами. Біла Церква, місто де значна кількість навчальних закладів.

Білоцерківський Національний Аграрний університет (а це декілька тисяч молодих людей), наш коледж, педагогічний, медичний коледжі, коледж сервісу та дизайну. Крім того у нашому місті багато філіалів вищих навчальних закладів (“Україна”, Кібіт та інші)

Я вважаю, що доцільно активніше використовувати потенціал студентської молоді. Потрібно проводити зустрічі, засідання студентського активу міста для вирішення нагальних проблем. Я вважаю, що участь представників студентського самоврядування в засіданнях міської ради є обов’язковим. Це ж представники не лише тисяч жителів міста, представники самої свідомої частини населення нашої Батьківщини. До речі, це буде і школа для майбутнього молодіжного лідера, майбутнього політичного діяча.

Зрозуміло, пропозиції надані представниками студентського самоврядування будуть мати лише характер побажання, а не законного рішення.

Спектр питань, які можуть розглядатись представниками студентського парламенту та міського виконавчого комітету досить широкий: молодіжна політика, проблеми транспорту, проблеми озеленення міста. Потрібно дати можливість молодим людям відчути себе не лише простими статистами, а й реальними господарями свого міста. Це можливо лише тоді, коли до думки молоді не лише будуть прислухатися, але й частина їх буде реалізовано. Зрозуміло, що такий варіант підніме авторитет молодіжних, студентських лідерів в очах студентської громади.

Що необхідно зробити для цього – зробить зустрічі представників студентського самоврядування навчальних закладів міста регулярними (хоча б раз в місяць), також участь представників студентського самоврядування в засіданнях міського виконавчого комітету стала регулярним явищем. Необхідно зробити відповідну сторінку в засобах масової інформації не лише навчальних закладів але й місцевого рівня (газетах, телебаченні)

Можливий варіант і відкриття громадської приймальні, де б розглядалися питання молоді, їхні основні проблеми. Чергувати в цій приймальній будуть представники навчальних закладів. Ідеально було б відкрити сайт молодіжних ініціатив при міськвиконкомі. Таким чином починається процес ознайомлення, вироблення навичок управління в місцевому масштабі.

Ми повинні поступово довести молоді, що справа місцевого самоврядування залежить саме від нас, а не якихось абстрактних громадських діячів. Майбутнє нашої Батьківщини, як малої так і всієї України залежить саме від нас.

Читати інші роботи

Відео

English version