Скіфська містерія

Тематика: «Інститути місцевого самоврядування у твоєму місті - чому тобі це не байдуже»

Назва: Скіфська містерія

Автор: Скорнякова Оксана

Інститути місцевої самоврядності грають важливу роль в розвитку і становленні європейських цінностей  в містах  нашій країні. З розвитком і становленням демократії в кожному з міст України виникла необхідність в удосконаленні інститутів місцевої самоврядності. Інститути місцевої самоврядності є сполучною ланкою між представниками міської влади і простими громадянами міста. Дозволяють  формулювати і здійснювати ідеї небайдужих громадян по поліпшенню, наприклад, зовнішнього вигляду міста за допомогою спілкування з міськими властями. Не секрет, що чиновники «приходять і вирушають», і лише корінні жителі того або іншого міста зберігають в собі «історичну пам'ять» рідного міста.

У містах працюють громадські організації, процвітають творчі об'єднання і колективи, розвиваються сучасні молодіжні організації, які хочуть  і можуть внести свіжі ідеї і створити нові проекти, які зможуть поліпшити імідж міста. Залучення «небайдужих » громадян представниками міських властей до становлення інститутів місцевої самоврядності, а також зворотний відгук жителів  і готовність співробітничати з місцевими властями забезпечують можливість розвитку міста у відповідності в європейськими демократичними цінностями. У останні  роки в Сімферополі  намітилася тенденція до активного розвитку органів місцевої самоврядності. Жителі Сімферополя проявляють цивільну активність в основному для участі в політичних акціях або для святкування свят національного масштабу. День міста Сімферополя є святом, яке об'єднує симферопольцев і дозволяє створити і визначити ідентичність, – «Я –Симферополец». День міста є оглядом досягнень  творчих колективів, і зазвичай культурно-розважальна програма стандартна, хоча і досить всілякий.

У червні 2011 року вперше на території заповідника «Неаполь скіфський» проводилася масова вистава, що театралізувалася, «Скіфська містерія», кількість учасників якого була більше 500 чоловік. Мені пощастило взяти безпосередню участь в організації і проведення цього заходу як один з організаторів «Скіфської містерії». В ході роботи над виставою, що театралізується, склалася команда людей, які організували і провели цей захід (співробітники і представники сімферопольського міськвиконкому, співробітники Кримського університету культури, мистецтв і туризму, реконструктори і представники Ремісничої палати Криму, Асоціації ковалів України і так далі). Метою проведення що театралізується вистава «Скіфська містерія» була просування іміджу м. Сімферополя, спроба відтворити побут і звичаї скіфського народу, наступниками і спадкоємцями якого є сучасні жителі м. Сімферополя. Так само саме цього дня був відданий офіційний статус заповіднику «Неаполь Скіфський».  Організаторам, учасникам і представникам сімферопольського міськвиконкому удалося створити свято, яке раннє не проводився на території м. Сімферополя. Тому що вперше успішно була здійснена спроба провести етнографічний фестиваль на території сучасного міста. Очікувалося, що «Скіфську містерію» відвідають 2000-3000 тис. жителів Сімферополя, а по факту захід відвідало більше 7000 тис. людей з різних куточків Криму.

Кожне місто нашої країни унікальне і має свою історію. Мені здається, що розвиток інститутів місцевого самоврядність сприяє об'єднанню жителів будь-якого міста, а також розвитку туризму, культурно-розважального  комплексу, становленню європейських цінностей самоврядності. Після «Скіфської містерії» в сімферопольському міськвиконкомі  склалася хороша традиція організовувати круглий стіл, куди запрошуються представники творчих об'єднань, представники молодіжних організацій, творчі люди і просто небайдужі громадяни. В ході дискусії обговорюються проблеми розвитку міста Сімферополя, вносяться ідеї і пропозиції по розвитку культури і туризму в нашому місті. Мені, як корінній мешканці м. Сімферополя, небайдужий розвиток інститутів місцевої самоврядності, які сприяють розвитку мого рідного міста.


Читати інші роботи

Відео

English version