Оновлення влади - вимога часу!!!!

 

Події останніх місяців в Україні викрили величезну проблему нашої держави. Це криза влади, яка проявляється у неефективній роботі владних структур, закритості соціальних ліфтів, відсутності нових професійних політиків, яким би довіряли люди.

Після повалення режиму Януковича наша теперішня влада продовжує не бачити і не чути громаду «Майдан». Наприклад, на високі посади в країні призначають за квотним принципом. Часто це зовсім не ті обличчя яким вірять люди, а партійні функціонери, які раніше проявили себе не найкращим чином. Чим це закінчилося, наприклад, у Одесі всі ми прекрасно пам’ятаємо. Законодавчий орган паралізований і недієздатний, там сидять відверті саботажники і зрадники. Отже у ситуації, коли активізувався зовнішній ворог така політика призводить до ще більшої дестабілізації в державі і знову може посіяти апатію, зневіру у можливість реальних змін. Тільки оновлення влади зможе відкрити перспективу стабілізації ситуації та стане запорукою майбутнього розвитку.

Що у цьому контексті пропонують наші кандидати у Президенти? Практично всі програми кандидатів мають пункт про необхідність проведення люстрації. Це просто тренд цих виборів. Але вимогою часу є не тільки задекларована люстрація, а реальна можливість приведення у владу нових професіоналів, наскільки це розуміють і як готові втілювати ці положення кандидати в Президенти?

Ольга Богомолець, яка як і більшість кандидатів за люстрацію, вона заявляє, що «у владу мають йти люди, які будуть служити громадам і державі, а не заробляти гроші на Державному бюджеті. У Верховну Раду мають йти люди, які приймають закони, а не зберігають і нарощують свої статки.». У цьому контексті кандидат зобов’язується створити високопрофесійний Уряд, та повернути трудових мігрантів в Україну. Вона також планує запровадити «електронний Уряд» та «електронну демократію», обіцяє «нову модель справедливого відкритого виборчого процесу без політичної корупції і залежності від олігархів», та оновити Парламент, шляхом виборів «ще у 2014 році».

Анатолій Гриценко: починає свою програму з опису своїх переваг над іншими кандидатами і хвалиться що: «Моїх кумів Ви не знали й не знатимете – на посади призначаю виключно за моральними і професійними ознаками. І не за партійними квотами, це точно!... Мені не потрібні підлабузники і творці «схем» – потрібні професійні й моральні люди, здатні мати власну думку, але спільну мету».

Він переконаний що Україні «потрібен Президент, який не вимагає «роби, як я сказав», а власним прикладом показує «роби, як я». і обіцяє очистити державу від корупції та змусити чиновників дотримуватися Законів. Першчерговим завданням бачить проведення  планує люстрації чиновників, у першц чергу суддів і правоохоронців. Як це буде відбуватися і програмі не написано.

Гриценко обіцяє зібрати команду професіоналів, але як і де він буде відбирати професіоналів? І хто є в його команді зараз?

Олег Ляшко, як рупор Радикальної Партії радикально заявляє, що «усі «паразити» будуть або працювати для людей, або сидіти у в'язниці!... Я радикально зміню особовий склад правоохоронних органів. Запроваджу відкликання депутатів всіх рівнів, посилю кримінальну відповідальність за хабарництво та зловживання владою, передбачу виборність суддів. Позбавлю депутатів і чиновників космічних зарплат і пільг. Особливу увагу приділю викоріненню перевертнів та пристосуванців у новій владі.» Він планує створити громадський трибунал присяжних, куди ввійдуть журналісти, експерти та представники громадських організацій. Цей орган буде контролювати владу. Правда як конкретно будуть обиратися кандидати у цей трибунал нічого несказано.

Ляшко гарантує справжнє оновлення не тільки судової гілки влади, а і Парламенту «майдан дав справжню оцінку усім нинішнім політикам. Люди не хочуть бачити знову у владі ті самі зажрані пики. Вони хочуть реальних і радикальних змін у своєму житті. І я гарантую такі зміни!» і чиновницького апарату «проведу кардинальну реформу державної служби – скорочення апарату, підвищення зарплати, запровадження відкритих конкурсів та люстрацію держслужбовців. На держслужбі залишаться працювати лише чесні професіонали і патріоти.» Хотілося б вірити що все це не залишається тільки красивими лозунгами.

Петро Порошенко один з небагатьох, хто у своїй програмі обіцяє докласти зусиль щоб Парламентські вибори відбулися до кінця 2014 року. При чому, на його переконання, вибори повинні бути за відкритими партійними списками. Він планує оновити владу і на регіональному рівні. «Виконавча влада в областях належатиме не призначеним згори «губернаторам», а виконкомам, сформованих облрадами, обраними людьми. Міських голів пропонуватиму обирати в два тури, щоб на ці посади потрапляли не випадкові люди, а ті, які мають підтримку більшості громади». Проте, чомусь вибори в Києві відбудуться в один тур, і про лобіювала це положення дружня до Порошенка «Фракція Удару»…

Не обійшов Порошенко необхідність зміни чиновницького апарату. Він наголошує на необхідності «формування професійного корпусу державних службовців, їх соціальний захист та посилення відповідальності.». У цьому контексті хочеться нагадати, що ми пам’ятаємо, як всі політики, які стояли на Майдані погоджувалися з необхідністю оновлення, наприклад, МВС, судової влади тощо, але на сьогодні політичної волі щодо проведення широкомасштабних кадрових змін у цих інституціях немає.

Порошенко закликає громаду до контролю за владою. Для цього він планує створити дієві механізми громадського, правового і політичного контролю за діями влади, «відкритими мають бути кадрова політика і діяльність кожного чиновника і високопосадовця, його статки й доходи, витрати держслужбовців та їхніх сімей.» Також Порошенко закликає контролювати призначення і діяльність суддів, створити систему їхнього автономного функціонування, незалежного від законодавчої та виконавчої гілок влади.

Юля Тимошенко обіцяє «скасувати недоторканість народних депутатів, суддів та Президента України. Запровадити дієвий механізм імпічменту Президента. Запровадити механізм відкликання народного депутата та щорічне декларування чиновниками своїх доходів та видатків»

Вона також планує «провести люстрацію і притягти до відповідальності суддів, прокурорів, працівників міліції, інших посадовців, причетних до політичних переслідувань, порушень прав людини, неправосудних рішень, невиконання рішень Європейського суду з прав людини та до корупції.»

У неї є така глава, як «Успішна молодь - гарантія оновлення країни», але стосується вона питань освіти. Першого робочого місця, про залучення молоді до участі у політичному житті нічого не сказано.

Сергій Тигипко обіцяє «сформувати Уряд професіоналів, незалежно від їхніх політичних поглядів». Щодо оновлення влади Тигипко обіцяє в разі обрання Президентом «у найкоротший термін ухвалити необхідні законодавчі акти та провести прямі вибори губернаторів.»

Він один з небагатьох обіцяє провести дострокові вибори до законодавчої влади всіх рівнів, виступає за відкриті списки.

Він закликає «запровадити персональну відповідальність депутатів усіх рівнів. Запровадити процедуру відкликання депутатів та імпічменту Президента України.».

Що стосується кандидата у Президента Дмитра Яроша то його вимогами є «Люстрація та атестація чиновників. Зменшення втричі та упрозорення роботи державного апарату. Запровадження електронного урядування».

Отже, всі кандидати, так би мовити, в тренді – обіцяють люстрацію, необхідність оновлення влади, залучення до роботи в держустановах професіоналів (правда у більшості цей процес не визначений у часі), підтримують необхідність контролю за владою з боку громади, обіцяють чути громаду, але ж і теперішня влада це обіцяла зі сцени Майдану…А ми «маємо те що маємо». …

 

Рибчинський Євген, «Молодіжна Альтернатива»

Відео

English version